06.03.2018

Sony ALFA7 III


Spoločnosť Sony rozširuje svoj rad "plnoformátových bezzrkadloviek" o novú α7 III s najnovšími zobrazovacími technológiami, to všetko v kompaktnom balení

  • Novo vyvinutý obrazový snímač pre full frame s 24,2MP Exmor R ™ CMOS so zadným osvetlením ponúkajúci pokročilé spracovanie obrazu
  • Široký rozsah citlivosti ISO 100 - 51200 (možno rozšíriť na ISO 50 - 204800 pre statické snímky) a 15 krokový dynamický rozsah pri nízkej citlivosti
  • Špičkový systém AF disponuje 693 bodmi fázovej detekcie AF, ktoré pokrývajú 93% plochy záberu, 425 body automatického ostrenia s detekciou kontrastu a spoľahlivou funkciou Eye AF
  • Sériové snímanie rýchlosťou až 10 fps buď s mechanickou uzávierkou alebo v režime tichého snímania a s plným sledovaním AF / AE
  • Vstavaná optická stabilizácia obrazu v 5 osiach predlžuje udržateľný čas uzávierky o 5,0 krokov
  • Nahrávanie videa vo vysokom rozlíšení 4K s technológiou "full pixel readout" bez zlučovania pixelov po celej šírke plnoformátového snímača.
  • Výdrž batérie hodnotená ako najdlhšia zo všetkých bezzrkadlových fotoaparátov s 710 snímkami na jedno nabitie
  • Zdokonalená ovládateľnosť a funkčnosť vďaka pridaniu joysticku pre voľbu zaostrovacích bodov, duálnemu slotu pre SD karty, ultrarýchly USB (USB 3.1 Gen 1) USB terminál typu C ™.

Spoločnosť Sony predstavila nový a ešte pôsobivejšií prírastok do svojej rady plnoformátových systémových fotoaparátov, α7 III (model ILCE-7M3).

SONY alfa 7 III
Sony Alfa 7 III

V popredí záujmu stoja pri novej α7 III jej bezkonkurenčné inovácie v oblasti obrazových snímačov. Je totiž vybavená úplne novým obrazovým snímačom Exmor R CMOS so zadným osvetlením a s 24,2MPi, ktorý má zvýšenú citlivosť, výnimočné rozlíšenie a pôsobivý dynamický rozsah o 15 krokoch pri nízkej citlivosti. Sony vytvorilo tým, že kombinuje tento typ snímača s množstvom pôsobivých vlastností, ku ktorým patrí extrémnej pokrytie AF dosahujúci 93%, rýchle snímanie s rýchlosťou až 10 fps buď s mechanickou uzávierkou, alebo pri tichom snímaní, rôzne možnosti 4K videa a ďalšie, nový nástroj , ktorý dáva všetkým typom tvorcov - od nadšencov po profesionálov -možnosť zachytiť oproti minulosti obsah novým a úplne odlišným spôsobom.

Veľkolepá kvalita plnoformátového obrazu
Novo vyvinutý obrazový snímač Exmor R CMOS s 24,2MPi so zadným osvetlením je doplnený pomocným LSI čipom, ktorý efektívne zdvojnásobuje rýchlosť čítania obrazového snímača, ďalej tiež prepracovaným procesorom BIONZ X ™, ktorý zvyšuje rýchlosť spracovania na približne 1,8 násobok v porovnaní s α7 II. Tieto výkonné komponenty spoločne fungujú tak, že je fotoaparát schopný snímať vyššou rýchlosťou, a zároveň tiež umožňujú jeho pôsobivý rozsah ISO 100 - 51200 (rozšíriteľné na ISO 50 - 204800 u statických snímok) a celkové zlepšenie v kvalite obrazu o 1,5 kroku. Fotoaparát tiež ponúka obrovský dynamický rozsah 15 krokov pri nastavení nízkej citlivosti, ktorý zaisťuje celkový vynikajúci výkon pri všetkých nastaveniach a za všetkých podmienok pre fotografovanie. Prináša pokrok v presnosti reprodukcie farieb pleťových tónov a jasných farieb prírody.

Tento nový plnoformátový model vie podávať výstup v 14 bitovom formáte RAW, a to aj v tichom režime alebo v pri sériovom snímaní a je vybavený päťosým optickým stabilizačným systémom, ktorý umožňuje predĺženie udržateľnej expozície o 5,0 krokov.

Sony Alfa 7 III
Sony Alfa 7 III zadaná strana

Pôsobivý pokrok v rýchlosti AF i vo výkone
Nový inovatívny plnoformátový model bezzrkadlového fotoaparátu α7 III predstavuje úroveň výkonu AF, ktorý bol v porovnaní s modelom α7 II značne vylepšený, vrátane novej možnosti ostrenia 4D FOCUS ™. Nový fotoaparát disponuje 425 bodmi AF kontrastného ostrenia, ktoré spolupracujú so systémom 693 bodov AF detekcie fázy. Túto novinku zdedila po uznávanej α9. Tento inovatívny systém automatického ostrenia pokrýva približne 93% plochy a zaisťuje spoľahlivé zaostrenie a sledovanie aj tých najťažšie zachytiteľných predmetov.

Odozva AF bola u nového fotoaparátu tiež značne vylepšená a dosahuje v porovnaní s predchádzajúcim modelom takmer dvojnásobnú rýchlosť ostrenia v podmienkach so slabým osvetlením. To umožňuje zachytiť komplexný a nepredvídateľný pohyb s omnoho väčšou presnosťou a precíznosťou.

Nový fotoaparát ponúka tiež uznávanú funkciu Eye AF, a to aj v režime AF-C, ktorý je extrémne užitočný v situáciách, keď sa fotografovaný objekt otáča, pri pohľade dole, či pri inom zatienení výhľadu. Funguje tiež, keď s α7 III použijete objektívy Sony typu A-mount s adaptérom LA-EA3xi. K ďalším zdokonaleniam automatického ostrenia patrí pridanie multifunkčného voliča či "joysticku", pomocou ktorého môžete ľahko meniť ostriacie body, pridanie možnosti ostriť pomocou dotyku, dostupnosť AF v režime Focus Magnifier, tlačidlo 'AF On' a mnoho ďalšieho.

Rýchlosť pre zachytenie každého rozhodujúceho okamihu
Nová α7 III je vybavená zdokonaleným systémom spracovania obrazu, ktorý umožňuje robiť snímky v plnom rozlíšení rýchlosťou až 10 fps s priebežným, presným sledovaním AF / AE až pre 177 štandardných snímok v JPEG, 89 komprimovaných snímok v RAW alebo 40 nekomprimovaných snímok v RAW. Tento vysokorýchlostný režim je k dispozícii pri fotografovaní buď s mechanickou uzávierkou, ale aj pri fotení v úplne tichom režime. Ešte viac sa tým zvyšuje obrovská flexibilita tohto modelu. Fotoaparát tiež zvláda sériové snímanie rýchlosťou až 8 fps v režime živého náhľadu (live view) s minimálnym oneskorením hľadáčika alebo LCD displeja.

Ďalšou vymoženosťou je, že pri fotení vo veľkých dávkach zostávajú počas ich ukladania na kartu dostupné mnohé kľúčové funkcie fotoaparátu, vrátane prístupu prostredníctvom tlačidiel "Fn" (Function) a "Menu", prehrávania snímok a ďalšie menu a parametre vrátane hodnotenia snímok a ďalších funkcií , ktoré umožňujú triedenie snímok podľa miesta. Okrem toho, ak je fotografovaná scéna osvetlená žiarivkami alebo umelým svetlom, môže fotograf aktivovať funkciu "Anti-flicker". Tá umožňuje α7 III automaticky detekovať frekvenciu svetiel a načasovať závierku tak, aby sa minimalizoval vplyv osvetlenia na fotografovanú snímku. Eliminujú sa tak anomálie expozície a farby, ktoré sa niekedy môžu objaviť v hornej a dolnej časti snímky pri vysokých rýchlostiach uzávierky.

Vysoko kvalitné 4K video
Nová α7 III je tiež výnimočná ako videokamera, ponúka nahrávanie videa vo 4K (3840x2160 pixelov) v celej šírke plnoformátového obrazového snímača. V režime nahrávania videa využíva fotoaparát technológiu "full pixel readout" bez zlučovanie pixelov, takže zhromažďuje približne 2,4x množstvo dát potrebných pre nahrávanie vo 4K, ktoré prevzorkuje tak, aby vytvorila vysoko kvalitný záznam vo 4K s výnimočnou kvalitou detailov a hĺbkou. Pri modeli α7 III je k dispozícii tiež obrazový profil HLG (Hybrid Log-Gamma), ktorý podporuje Instant HDR workflow a umožňuje prehrávanie nádherných realistických záberov v 4K HDR na televízoroch kompatibilných s HDR (HLG). Okrem toho ponúka aj S-log2 a S-Log3 pre väčšiu flexibilitu odstupňovanie farieb, ďalej funkciu Zebra, Gamma Display assist a proxy nahrávanie. Fotoaparát tiež zvláda nahrávanie vo Full HD pri rýchlosti 120 fps až pri 100 Mbps, čo umožňuje kontrolu záznamu a eventuálne editáciu do 4x alebo 5x spomalených video súborov vo Full HD rozlíšení so sledovaním AF.

Zdokonalená konštrukcia, dizajn a možnosť osobného nastavenia
Najnovšií plnoformátový fotoaparát od Sony disponuje množstvom zdokonalených vlastností, ktoré boli prvýkrát použité v modeli α9 a potom znovu u α7R III. Patrí medzi ne duálny sloty pre médiá, pričom jeden z otvorov podporuje pamäťové karty SD typu UHS-II. Užívateľom sa ponúka množstvo možností, ako môžu svoj obsah na každú z kariet ukladať, vrátane oddeleného ukladania v JPEG / RAW, samostatného ukladanie statických záberov / nahrávanie videa, oneskorené nahrávanie a ďalšie. Výdrž batérie sa tiež značne predĺžila - podľa merania CIPA zvládne až 710 snímok na jedno nabite, ponúka nejdlhšiu výdrž na svete zo všetkých bezzrkadlových fotoaparátov. Nový fotoaparát totiž využíva batériu série Z od Sony NP-FZ100, ktorá ponúka približne 2,2-násobnú kapacitu v porovnaní s batériou série W NP-FW50, ktorú používa α7 II. Nová funkcia fotoaparátu "My Menu", umožňuje registrovať až 30 položiek, aby boli okamžite k dispozícii v prípade potreby. Užívatelia môžu tiež pripojiť hodnotenie hviezdičkami k svojim fotografiám pomocou tlačidiel fotoaparátu a uľahčiť si tak prehrávanie a vyhodnotenie snímok a editovať prvé tri znaky všetkých obrazových súborov fotografií. Okrem toho je k dispozícii celkom 81 funkcií, ktoré je možné priradiť k 11 programovateľným tlačidlám a fotoaparát je odolný proti prachu i vlhkosti.

Model α7 III prináša vysoké rozlíšenie, vysoký kontrast, pohotový hľadáčik XGA OLED Tru-Finder ™ s približne 2,3 miliónmi bodov pre extrémne presné a realistické zachytenie detailov. Nastavenie "štandardné" alebo "vysokej" kvality umožňuje hľadáčik aj displej. Model vie tiež plynulo prenášať súbory do chytrého telefónu, tabletu, počítača alebo na FTP server prostredníctvom Wi-Fi®. Ponúka tiež superrýchle USB (USB 3.1 generácia 1) USB terminál typu C ™ pre zvýšenú flexibilitu napájanie a rýchlejší prenos snímok pri snímaní prostredníctvom vzdialeného počítača. Model α7 III tiež prichádza s novým softvérovým balíkom "Imaging Edge" od Sony, ktorý rozširuje kreatívne možnosti celého procesu fotografovania - od predbežného po následné spracovanie. "Imaging Edge" prináša tri počítačové aplikácie pomenované "Remote", "Viewer" a "Edit", ktoré je možné sťahovať bezplatne. Podporujú napríklad snímanie Live View prostredníctvom vzdialeného počítača a spracovanie snímok v RAWe. V najnovšej verzii 1.1 nájdete niekoľko zlepšení vrátane o 10% rýchlejšieho prenosu dát pri snímaní prostredníctvom vzdialeného PC (PC tether shooting) s približne o 65% rýchlejšou odozvou pri editácii snímok v RAWe. Fotoaparát je tiež kompatibilný so širokou ponukou príslušenstva pre fotoaparáty typu E-mount vrátane nabíjačky BC-QZ1xix a vertikálneho gripu VG-C3EM.

 
Zdieľať na sociálnych sieťach:  
NEWSLETTER
Radi by ste sa ako prví dozvedeli o výhodných akciách, súťažiach a zaujímavých foto novinkách? Prihláste sa na odber nášho newslettera.