Fujifilm XF 8-16mm f/2.8 R LM WR

Doprava zdarma
Fujifilm XF 8-16mm f/2.8 R LM WR
1 999,00 € s DPH / 1 665,83 € bez DPH / ks Cena platná v e-shope
Informujte sa o dostupnosti Viac info
MK-109166E-S
-
+
KÚPIŤ
Popis produktu

XF8-16mmF2.8 R LM WR je rýchly ultraširokouhlý zoom objektív, ktorý má konštantnú maximálnu svetelnosť F2,8 a je ekvivalentný 12 – 24 mm v 35 mm formáte. Dopĺňa ostatné zoom objektívy s konštantnou svetelnosťou F2,8 (XF16-55mmF2.8 R LM WR a XF50-140mmF2.8 R LM OIS WR) s cieľom vytvoriť prémiové trio objektívov, ktoré pokrýva ohniskové vzdialenosti ekvivalentné od 12 mm až do 213 mm v 35 mm formáte. Vďaka vynikajúcemu výkonu rozlíšenia objektívu po celej ploche snímky a svetelnosti F2,8 je vynikajúcou voľbou pre fotografovanie krajiny a architektúry so zvýraznenou perspektívou, na interiérové fotografovanie v reštauráciách a hoteloch, ako aj nočné a astro-fotografovanie.

Ultraširokouhlý zoom s konštantnou svetelnosťou F2,8
Tento objektív pri konštantnej maximálnej svetelnosti F2,8 používa pôsobivých 20 optických prvkov v 13 skupinách. Patria sem štyri asférické šošovky na riadenie skreslenia a sférickú aberáciu, a šesť ED prvkov vrátane troch super ED prvkov na riadenie laterálnej chromatickej aberácie. Výsledkom tohto dizajnu je rozšírený výkon rozlíšenia v celom rozsahu priblíženia pri súčasnom zachovaní maximálnej svetelnosti F2,8.

Mechanizmus korekcie zakrivenia poľa
S cieľom korekcie zakrivenia poľa, ktoré sa typicky vyskytuje pri ultraširokouhlých objektívoch, tento objektív obsahuje korekčný prvok, ktorý vykonáva úpravy podľa polohy priblíženia za účelom dosiahnutia ostrosti po celej ploche snímky.

Dvojitá povrchová vrstva Nano-GI
Zadný povrch predného prvku objektívu je ošetrený vrstvou Nano-GI na eliminovanie duchov a odleskov spôsobených šikmým svetlom.

Tiché a rýchle automatické zaostrovanie
Objektív používa lineárne motory na automatické zaostrovanie s cieľom dosiahnuť tiché a ultrarýchle AF.

Moderná konštrukcia, ktorá znesie rôzne otrasy
Tubus je na 11 miestach utesnený, vďaka čomu je odolný voči prachu, vlhkosti a nízkym teplotám do – 10 stupňov Celzia. Predný prvok objektívu je pokrytý vrstvou fluóru na odpudzovanie vody a nečistôt, vďaka čomu je životnosť ešte dlhšia a objektív možno pokojne používať v exteriéri.

Parametre

Formát

Crop

Typ

Zoom

Použitie

širokouhlý

Bajonet

Fujifilm X

Ekvivalentná ohnisková vzdialenosť k 35mm

12-24

zorný uhol (horizontálny, vertikálny, diagonálny)

121° – 83,2°

Konštrukcia objektívu (členy/skupiny)

20/13

Počet lamiel clony

9

Minimálne roztvorenie clony

22

Najkratšia vzdialenosť zaostrenia (m)

0,25

Maximálne zväčšenie (x)

Informácie o vzdialenosti

Stabilizátor obrazu

nie

Autofokus

áno

Pohon AF

Priemer filtra

nemá

Slnečná clona objektívu

Púzdro

Maximálny priemer x dĺžka (mm)

88x121,5

Hmotnosť (g)

805

Extender EF1.4x/EF2x

Zväčšenie pomocou medzikrúžka EF12 II

Zväčšenie pomocou medzikrúžka EF25 II

Shop roku
NEWSLETTER
Radi by ste sa ako prví dozvedeli o výhodných akciách, súťažiach a zaujímavých foto novinkách? Prihláste sa na odber nášho newslettera.