Fujifilm XF 60mm F2,4 R Macro

Doprava zdarma
Fujifilm XF 60mm F2,4 R Macro
699,00 € s DPH / 582,50 € bez DPH / ks Cena platná v e-shope
Informujte sa o dostupnosti Viac info
MK-64906E-S
-
+
KÚPIŤ
Popis produktu

Makrobjektív Fujinon XF 60mm f/2.4 R Macro je určený pre APS-C formát X-Trans CMOS snímačov systémových fotoaparátov rady Finepix X. Objektív disponuje po prepočte na kinofilm 90mm ohniskovou vzdialenosťou a zväčšením 0,5x.

Samotné telo objektívu je skutočne precízne a kvalitne spracované, bez mechanických vôlí, alebo iných nedokonalostí. V kovovom tele priemeru 64,1mm a dĺžky 70,9mm je optická sústava vyrobená z kvalitných optických skiel. Šošovky a všetky optické členy objektívu sú vyrobené zo skla, dokonale vyleštené a opatrené povrchovou úpravou Super EBC. Samotná optická sústava objektívu je zložená z 10-tich šošoviek zoradených do 8-mich skupín. Jedna z týchto šošoviek je asférickým optickým členom, ktorý je špeciálne tvarovaný tak aby obraz nebol smerom k rohom tvarovo deformovaný. Okrem tejto korekčnej asférickej šošovky disponuje objektív aj jednou ED šošovkou zo špeciálneho nízkorozptylového optického skla, ktorá výrazne obmedzuje chromatickú aberáciu, zlepšuje prenos kontreastu a ostrosti. Optická sústava dokáže zaostrovať od 26,7 cm až do nekonečna, disponuje 26,6° uhlom záberu a reprodukčným pomerom 0,5x.
Objektív disponuje 7 lamelovou tvarovanou clonou, nastaviteľnou v rozsahu od f/2.4 až po f/22, ktorá zabezpečí skutočne dokonalé rozostrenie pozadia tzv. „bookeh“. Objektív je tiež vybavený ovládacím clonovým krúžkom s možnosťou nastavenia clony po tretinových krokoch EV.
Keď v ruke držíte kovové telo objektívu a otáčate dokonale vypracovaným clonovým prstencom s krokovaním po 1/3, pocítite nutkanie vyfotografovať úplne každú scénu. Fotografom hľadajúcim to najlepšie z oblasti fotografie otvára spoločnosť Fujifilm dvere do novej éry výmenných objektívov.

Odkaz na stránku výrobcu
Balenie obsahuje
  • krytka
  • objektív
  • slnečná clona
  • zadná krytka
Parametre

Formát

Crop

Typ

Pevný

Použitie

makro

Bajonet

Fujifilm X

Ekvivalentná ohnisková vzdialenosť k 35mm

91mm

zorný uhol (horizontálny, vertikálny, diagonálny)

26,6°

Konštrukcia objektívu (členy/skupiny)

10/8

Počet lamiel clony

9

Minimálne roztvorenie clony

22

Najkratšia vzdialenosť zaostrenia (m)

0,267

Maximálne zväčšenie (x)

0,5

Informácie o vzdialenosti

nie

Stabilizátor obrazu

nie

Autofokus

áno

Pohon AF

Priemer filtra

39

Slnečná clona objektívu

Púzdro

Maximálny priemer x dĺžka (mm)

64,1x70,9

Hmotnosť (g)

215

Extender EF1.4x/EF2x

Zväčšenie pomocou medzikrúžka EF12 II

Zväčšenie pomocou medzikrúžka EF25 II

Príslušenstvo
Shop roku
NEWSLETTER
Radi by ste sa ako prví dozvedeli o výhodných akciách, súťažiach a zaujímavých foto novinkách? Prihláste sa na odber nášho newslettera.