Fujifilm XF 10-24mm F4 R OIS WR

Doprava zdarma
Fujifilm XF 10-24mm F4 R OIS WR
1099,00 € s DPH / 915,83 € bez DPH / ks Cena platná v e-shope
Informujte sa o dostupnosti Viac info
MK-118783E-S
-
+
KÚPIŤ
Popis produktu

XF10-24mm F4 R OIS WR je objektív so širokouhlým zoomom pokrývajúci ohniskové vzdialenosti od 10mm do 24mm (ekvivalent 15mm - 36mm vo formáte 35mm), ktorý využíva rovnaký optický dizajn ako pôvodný objektív XF10-24mm OIS. Podobne ako pri jeho predchodcovi je maximálna clona F4.0 v celom rozsahu ohniskovej vzdialenosti objektívu. Nový objektív má na svojom clonovom krúžku stupnicu clonových čísel, zámok Auto-position a je utesnený proti poveternostným vplyvom. Ďalej bola prepracovaná vnútorná štruktúra, aby boli prstence zaostrenia a transfokácie tenšie, čo znižuje celkovú hmotnosť objektívu o 25g. Napokon bola optická stabilizácia obrazu tiež vylepšená o 1 krok, čím sa celkový stabilizačný efekt zvýšil na 3,5EV.

Vlastnosti
Nový dizajn odolný voči poveternostným vplyvom a niekoľko ďalších vylepšení

1. Vylepšený clonový krúžok so stupnicou f-stop a automatickým blokovaním polohy
Clonový prstenec bol vylepšený pomocou stupnice f-stop, aby fotografi mohli vizuálne skontrolovať, na akú clonu je objektív nastavený, čo eliminuje potrebu kontroly cez EVF alebo LCD displej. Prstenec je tiež vybavený automatickým blokovaním polohy, podobne ako u objektívov GF, ktoré zabraňuje neočakávaným pohybom clonového krúžku a v konečnom dôsledku zvyšuje efektivitu používania.

2. Zvýšená odolnosť proti poveternostným vplyvom
Nový objektív je teraz odolný voči prachu aj vlhkosti, je schopný pracovať pri teplotách až do -10°C a napriek pridaniu utesnenia teraz váži o 25 gramov menej ako predchádzajúci model.

3. Vylepšená optická stabilizácia obrazu
Nový prepracovaný gyroskopický snímač použitý v tomto objektíve zlepšuje stabilizáciu obrazu o 1,0 EV oproti predchádzajúcemu modelu, na 3,5 EV. Pri použití s aktuálnym fotoaparátom série X, ako je napríklad FUJIFILM X-T4, objektív a fotoaparát spolupracujú tak, aby dosiahli približne 6,5 EV.

4. Štíhlejší a štýlovejší dizajn
Zaostrovací prstenec a prstenec transfokácie boli v porovnaní s predchádzajúcim modelom zmenšené o 3mm a 2mm, čo vytvára kompaktnejší a štýlovejší dizajn.

Optický dizajn, ktorý poskytuje pokročilý výkon pri riešení obrazu
1. Nový objektív sa skladá zo 14 prvkov objektívu, vrátane štyroch asférických prvkov a štyroch prvkov s mimoriadne nízkym rozptylom, v 10 skupinách. Použitie asférických prvkov znižuje sférickú aberáciu, zakrivenie poľa a skreslenie, zatiaľ čo použitie prvkov s veľmi nízkou disperziou koriguje chromatickú aberáciu a poskytuje ostrosť od okraja po okraj. Napriek svojmu kompaktnému formátu dokáže objektív udržať maximálnu clonu F4.0 v celom rozsahu svojich ohniskových vzdialeností od ultraširokouhlého 10mm až po širokouhlý 24mm (ekvivalent 15 - 36mm vo formáte 35mm), pričom stále umožňuje používateľom udržiavať konštantnú hodnotu f-stop pri akejkoľvek ohniskovej vzdialenosti.
2. Predný prvok objektívu je potiahnutý, aby sa minimalizovalo vytváranie odleskov, ktoré sa zvyčajne vyskytujú u extrémne konkávnych prvkov, ktoré sa bežne nachádzajú na objektíve so širokouhlým zoomom, a poskytuje vyššiu úroveň ostrosti a čistoty obrazu.
3. S minimálnou pracovnou vzdialenosťou iba 24cm je objektív vhodný aj na fotografovanie v makro štýle.

Rýchle a takmer nehlučné automatické zaostrovanie
Objektív využíva systém interného zaostrovania na dosiahnutie rýchleho automatického zaostrovania. Použitie ľahkých zaostrovacích prvkov a vysoko presného motorčeka umožňuje rýchle a takmer nehlučné automatické zaostrovanie, a to aj pri použití s funkciami AF / Face AF u fotoaparátov série X.

Odkaz na stránku výrobcu
Balenie obsahuje
  • krytka
  • objektív
  • slnečná clona
  • zadná krytka
Parametre
Parametre
Formát Crop
Typ Zoom
Použitie širokouhlý
Bajonet Fujifilm X
Ekvivalentná ohnisková vzdialenosť k 35mm 15-36mm
zorný uhol (horizontálny, vertikálny, diagonálny) 100° - 61,2°
Konštrukcia objektívu (členy/skupiny) 14/10
Počet lamiel clony 7
Minimálne roztvorenie clony 22
Najkratšia vzdialenosť zaostrenia (m) 0,24
Maximálne zväčšenie (x)
Informácie o vzdialenosti nie
Stabilizátor obrazu áno
Autofokus áno
Pohon AF
Priemer filtra 72
Slnečná clona objektívu
Púzdro
Maximálny priemer x dĺžka (mm) 78 x 87 mm
Hmotnosť (g) 385 g
Extender EF1.4x/EF2x
Zväčšenie pomocou medzikrúžka EF12 II
Zväčšenie pomocou medzikrúžka EF25 II
Príslušenstvo
Shop roku
NEWSLETTER
Radi by ste sa ako prví dozvedeli o výhodných akciách, súťažiach a zaujímavých foto novinkách? Prihláste sa na odber nášho newslettera.